Szachy

16.11.2021

Mikołajkowy Turniej Szachowy

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Moszczenicy zaprasza młodych miłośników gry w szachy na Mikołajkowy Turniej Szachowy o Puchar Wójta gminy Moszczenica.

Turniej rozgrywany będzie trzech kategoriach: klasy I-IV (i młodsi), klasy V-VIII oraz dziewczynki. Turniej zostanie rozegrany na dystansie siedmiu rund. Tempo gry 10 min. dla uczestnika. 

Prawo startu w turnieju mają uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Moszczenica oraz zaproszeni goście.

Zgłoszenia uczestnictwa w turnieju należy składać drogą elektroniczną na adres sekretariat@gokis.moszczenica.eu do dn. 30.11.2021 r. na karcie zgłoszenia. Wzór karty zgłoszenia do pobrania poniżej ze strony www.

Pozostałe pliki

Regulamin Turnieju Szchowego Pobierz Rozmiar: 10,6 KB Liczba pobrań: 13

Karta zgłoszenia Pobierz Rozmiar: 13 KB Liczba pobrań: 16

Klauzula RODO Pobierz Rozmiar: 13,9 KB Liczba pobrań: 6

Aktualności

Nakeceni

13.04.2022

Nakręcamy się dla Ziemi

Nakręć się na zieleń i przekaż plastikowe nakrętki, aby otrzymać nasiona roślin miododajnych oraz sadzonki drzew. Akcję, która organizowana jest z okazji Światowego Dnia Ziemi (który przypada 22 kwietnia) organizuje piotrkowskie Starostwo wspólnie z Oddziałem Terenowym Nadpilicznych Parków Krajobrazowych. Zebrane nakrętki zostaną przekazane na cele charytatywne.Pierwsza taka akcja zostanie przeprowadzona w Moszczenicy 20 kwietnia na terenie targowiska gminnego w godz. 09-12.Zapraszamy!!!

Czytaj więcej...
Szachy

28.03.2022

Strażacki Turniej Szachowy Moszczenica 2022

W sobotę, 26.03.02022 r., w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Moszczenicy odbył się Strażacki Turniej Szachowy Moszczenica 2022.W zawodach wystartowało łącznie 25 zawodników w dwóch kategoriach. A tak przedstawiają się wyniki:W kategorii do 18 lat:1. Hubert Adamek - OSP Longinówka;2. Bartłomiej Malec - OSP Moszczenica; 3. Adrian Olejnik - OSP Jarosty;W kategorii OPEN:1. Kamil Wysmyk - OSP Moszczenica;2. Jarosław Pietras - KM PSP w Piotrkowie Tryb.;3. Dawid Lis - OSP Psary Lechawa;Dodatkowo organizatorzy postanowili wyróżnić najmłodszego zawodnika turnieju, którym był 6 letni Oskar Zaremba z OSP Żarnowica.Jak podkreślali zawodnicy, taki turniej był potrzebny. Większość z nas, gra w szachy online, na komputerze. Rywalizacja na prawdziwej szachownicy z prawdziwym przeciwnikiem, gdzie jest presja czasu, jest zupełnie inna, bardziej emocjonująca. - relacjonuje Dyrektor GOKiS w Moszczenicy Włodzimierz Kaźmierczak.Dziękuję wszystkim zawodnikom, strażakom za udział w turnieju. Szachy to piękny i trudny sport, tym bardziej cieszymy się, że taki turniej się odbył. Mamy nadzieję, że za rok w II Strażackim Turnieju Szachowym weźmie udział jeszcze więcej zawodników. - podsumował Starosta Powiatu Piotrkowskiego Piotr Wojtysiak.Strażacki Turniej Szachowy odbył się pod patronatem: Starosty Powiatu Piotrkowskiego, Komendanta KM PSP w Piotrkowie Tryb., Wójta Gminy Moszczenica, Prezes OSP Moszczenica oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Moszczenicy.wk

Czytaj więcej...
Orkiestra

16.03.2022

Nabór do orkiestry dętej

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Moszczenicy zaprasza dzieci i młodzież do wstępowania do młodzieżowej orkiestry dętej. Zajęcia, które odbywać się będą w Domu Kultury w Moszczenicy, poprowadzi Paweł Filipek, który z wykształcenia jest muzykiem i nauczycielem muzyki w szkole podstawowej w Piotrkowie Tryb. oraz instruktorem w orkiestrze dętej z Grocholic.Na początku zajęcia odbywać się będą indywidualnie z każdym podopiecznym.Zapisywać się będzie można na naukę gry na instrumentach dętych m.in. trąbce, klarnecie, flecie, tubie, puzonie i innych.Gminny Ośrodek Kultury i Sportu posiada w swoim zasobie odpowiednią liczbę instrumentów, ustników i stroików a jeśli zajdzie potrzeba będziemy szukać środków na zakup kolejnych instrumentów.Dodatkowo zapraszamy chętnych do nauki gry na keyboardzie oraz emisji głosu.Pierwsze zajęcia już w kwietniu. Więcej informacji uzyskać można w siedzibie GOKiS w Moszczenicy lub pod nr tel. 44 6169 454.

Czytaj więcej...
GOKiS

25.11.2020

Radio Bazar Moszczenica

Zapraszamy do odsłuchania najnowszej audycji Radio Bazar Moszczenica!!!WK

Czytaj więcej...
Szachy

09.02.2022

Strażacki Turniej Szachowy - Moszczenica 2022

Starosta Powiatu Piotrkowskiego, Komendant KM PSP w Piotrkowie Tryb., Wójt Gminy Moszczenica, Prezes OSP Moszczenica oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Moszczenicy zapraszają strażaków z terenu powiatu piotrkowskiego do wzięcia udziału w Strażackim Turnieju Szachowym – Moszczenica 2022. Turniej odbędzie się 26 marca 2022 r. w siedzibie GOKiS w Moszczenicy ul. 100-lecia Odzyskania Niepodległości 2. Warunkiem wzięcia udziału w turnieju jest bycie członkiem jednostki OSP z terenu powiatu piotrkowskiego i strażacy z komend PSP z byłego województwa piotrkowskiego, tj. KM PSP w Piotrków Tryb., KP PSP w Opocznie, KP PSP w Radomsku i KP PSPS w Bełchatowie. oraz wypełnienie i przesłanie Karty zgłoszeniowej, która jest załącznikiem do regulaminu turnieju na adres sekretariat@gokis.moszczenica.eu do 19 marca 2022 r.Turniej rozgrywany będzie w dwóch kategoriach. Kategoria 1. Dzieci i młodzież do 18 roku życia. Kategoria 2. Open. Dla najlepszych zawodników w każdej kategorii organizatorzy przewidzieli puchary i nagrody. Regulamin i karta zgłoszeniowa do pobrania poniżej ze s strony.

Czytaj więcej...
DD 2022

22.02.2022

Dzień Kobiet 2022

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Moszczenicy zaprasza do wspólnego świętowania Dnia Kobiet.W tym roku zapraszamy Wszystkie Panie na koncert pt. "Panowie Paniom". Podczas koncertu będzie można wysłuchać najpiękniejsze wiersze polskich poetów m.in. Juliana Tuwima, Marii Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej, Konstantego Ignacego Gałczyńskiego, Adama Asnyka czy Wisławy Szymborskiej w interpretacji Wójta Gminy Moszczenica - Marcelego Piekarka, Wice Wójta Krzysztofa Jędrzejczyka, Starosty Powiatu Piotrkowskiego Piotra Wojtysiaka, Wice Starosty Dariusza Magacza oraz Jerzego Korytkowskiego.Podczas koncertu usłyszymy także naszych młodych zdolnych muzyków: Piotra Salę na akordeonie i Dominika Pietrzaka na fortepianie. Koncert transmitowany będzie na kanale YOUTUBE GOKIS 08 marca o godz. 18:00.Wystarczy kliknąć: https://youtu.be/BVZ5V-njTUIwk

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka