ZHP

17.01.2022

Harcerzem się jest, a nie bywa

Koniec starego i początek nowego roku to najlepszy czas na dokonanie podsumowań, wręczenie wyróżnień, nagród.

Także u nas, w gminie Moszczenica za wieloletnie zaangażowanie w rozwój harcerstwa ZHP na terenie gminy Moszczenica zostały docenione i wyróżnione młode harcerki z 86 Piotrkowskiej Drużyny Harcerskiej "KNIEJA" im. Stefana Karaszewskiego, która na co dzień swoją siedzibę ma przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Moszczenicy. Inicjatorem wydarzenia było Stowarzyszenie „Wspólnie dla Gminy Moszczenica”, które od początku swojego funkcjonowania współpracuje z moszczenickimi harcerzami poprzez współorganizację wielu imprez dla lokalnej społeczności.

Wyróżnione zostały Martyna Jatczyk, Patrycja Hrabska, Julia Oleksiewicz, Klaudia Sałata i drużynowa Eliza Cander. Właśnie one od kilku lat na swoich barkach dźwigały ciężar organizowania zbiórek, obozów i innych atrakcji dla moszczenickich zuchów i harcerzy. Dzięki pasji, zaangażowaniu i nierzadko determinacji tych kilku dziewcząt Harcerze z 86 Piotrkowskiej Drużyny Harcerskiej "KNIEJA" im. Stefana Karaszewskiego zawsze czynnie i chętnie brali udział w wydarzeniach zarówno gminnych, ale także kościelnych, organizowanych na terenie gminy Moszczenica. Byli widoczni m.in. podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości, rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, Dożynek Gminnych, Chrześcijańskich Spotkań Młodych i wielu innych. Wyróżnione harcerki angażowały się także w wiele mniejszych, ale nie mniej ważnych przedsięwzięć, służących lokalnej społeczności, uczących patriotyzmu, kształtujących postawę obywatelską.

Prezes Stowarzyszenia „Wspólnie dla Gminy Moszczenica”, Adam Gajda wyrażając swoje podziękowanie stwierdził m.in.: „Wasza postawa jest wzorem dla następnych pokoleń. To dzięki Wam możemy być dumni z moszczenickich harcerzy. Wiemy, że nie spoczniecie na laurach i wierzymy w Waszą kreatywność, pasję i że przekażecie idee harcerstwa kolejnym pokoleniom.

„Dziękujemy, za piękne słowa i wyróżnienie. Jak wstępowałyśmy do harcerstwa kilkanaście lat temu, było nas na zbiórkach po kilka osób, można nas było policzyć na palcach jednej ręki. Obecnie, licząc z drużyną zuchów, w 86 Piotrkowskiej Drużynie Harcerskiej "KNIEJA" im. Stefana Karaszewskiego w Moszczenicy jest około 50 osób! I mamy nadzieję, że do nas dołączą kolejni chętni przygody, zabawy i nauki. Zachęcając do wstępowania w nasze szeregi dodam tylko, że w tym roku w okresie wakacyjnym mamy zaplanowany obóz wędrowny po Jurze Krakowsko – Częstochowskiej.” – podsumowała drużynowa Eliza Cander.

Zbiórki harcerskie odbywają się w GOKiS w Moszczenicy, w każdy piątek o godz. 17: 30 natomiast wcześniej, o godz. 16: 00, swoją zbiórkę mają moszczenickie zuchy. Zapraszamy do wstępowania w ich szeregi.

Aktualności

Memoriał

09.01.2024

X Memoriał im. Romana Kaźmierczaka

27 stycznia 2024 r.  rozegrany zostanie jubileuszowy X Memoriału im. Romana Kaźmierczaka w halowej piłce nożnej chłopców z rocznika 2012.Memoriał rozegrany będzie w Gminno-Szkolnej Hali Sportowej im. Romana Kaźmierczaka w którym udział wezmą następujące drużyny: GLKS Włókniarz Moszczenica, KS Szczerbiec Wolbórz, LKS Wola Krzysztoporska, LKS Czarnocin oraz ULKS Grabka Grabica.Turniej ten na stałe wpisał się w kalendarz imprez sportowych w gminie Moszczenica oraz jest też doskonałą okazją, by pamięć o byłym trenerze i działaczu Włókniarza Moszczenica, byłego samorządowca i działacza, nie została zapomniana. Natomiast dla najmłodszych piłkarzy jest to doskonała okazja do podnoszenia swoich umiejętności oraz rywalizacji z rówieśnikami. Roman Kaźmierczak od zawsze związany był z Moszczenicą… przewodniczący Rady Gminy Moszczenica VI kadencji, wieloletni radny, wychowawca dzieci i młodzieży, były zawodnik i członek Zarządu GLKS Włókniarza Moszczenica, długoletni pracownik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Tryb., honorowy krwiodawca...Roman Kaźmierczak zmarł nagle 25 stycznia 2012r.wk

Czytaj więcej...
ludowe kolędowanie

03.01.2024

Ludowe kolędowanie

W najbliższą sobotę 06 stycznia 2024 roku zapraszamy na wspólne kolędowanie z Kapelą Ludową TKACZE. Koncert odbędzie się w kościele parafialnym w Moszczenicy po mszy świętej o godz. 16:00.Kapela Ludowa Tkacze wykona kolędy staropolskie i ludowe pastorałki oraz pieśni ludowe ziemi piotrkowskiej.Serdecznie zapraszamy!!!

Czytaj więcej...
Ferie 2024

05.01.2024

Ferie z GOKiS-em

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Moszczenicy zaprasza najmłodszych mieszkańców gminy Moszczenica do wspólnego spędzenia ferii zimowych 2024.W tym roku odwiedzimy wiele ciekawych i kreatywnych miejsc.Pojedziemy m.in. do Akademii Ciastka, planetarium i palmiarni w Łodzi czy do kina i na kręgielnie.do Tomaszowa Mazowieckiego. Bardzo pouczające może być spotkanie z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie dowiemy się wiele ciekawych informacji o pracy policji, obejrzymy sprzęt, umundurowanie i radiowozy policyjne. Następnie udamy się do Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Tryb. na przedstawienie pt. "Szewczyk Dratewka".Jak co roku, i tym razem, nie mogło zabraknąć wyjazdu do Aquaparku Fala w Łodzi.Tradycyjnie na zakończenie ferii wspólnie z Pizzerią Rocco zapraszamy do pieczenia pizzy. Tegoż dnia będzie można pobawić się również w strefie symulatorów z SimStacja - symulatory wyścigowe.Więcej informacji na plakacie.Zapisy na ferie (od 08 stycznia) wyłącznie osobiście w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Moszczenicy ul. 100-lecia Odzyskania Niepodległości 2 od poniedziałku do piątku w godz. 08-20 po uiszczeniu opłaty i wypełnieniu karty wyjazdu. Karta do pobrania poniżej ze strony. Zapraszamy do wspólnego spędzenia zimowych ferii z GOKiS-em!!

Czytaj więcej...
Mikołajkowy - wyniki

11.12.2023

Mikołajkowy Turniej Szachowy - wynikik

W miniona sobotę, 09 grudnia 2023 r., w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Moszczenicy odbył się III Mikołajkowy Turniej Szachowy o puchar Wójta Gminy Moszczenica dla dzieci i młodzieży z gminy Moszczenica.Turniej rozgrywany był w dwóch kategoriach. W kategorii klas 1-4 i 5-8.A tak przedstawiają się wyniki:Kategoria klas 1-4:Wiktor Czajka. Gratulujemy wszystkim zawodnikom!!!

Czytaj więcej...
Wigilia

05.12.2023

Gminna Wieczerza Wigilijna 2023

Radni Rady Gminy Moszczenica, Wójt Gminy Moszczenica wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Moszczenicy, Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Moszczenicy, Parafią pw. Podwyższenia Świętego Krzyża w Moszczenicy, Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz grupą społeczną "PonadCzasowi" zapraszają po raz kolejny Wspólną Gminną Wieczerzę Wigilijną.Wigilia odbędzie się w sali widowiskowej w Domu Kultury w Moszczenicy, w czwartek, 21 grudnia 2023r. o godz. 13:00.Na miejscu Wszyscy wspólnie złożymy sobie życzenia, zjemy tradycyjne polskie dania wigilijne oraz wspólnie z zespołem JACY TACY Moszczeniacy i Kapelą Ludową TKACZE zaśpiewamy najpiękniejsze tradycyjne polskie kolędy. Zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Moszczenica, dla każdego znajdzie się miejsce, porcja ciepłej zupy, dobre słowo i słodka niespodzianka.wk

Czytaj więcej...
Turniej Szachowy

20.11.2023

Mikołajkowy Turniej Szachowy

Wójt Gminy Moszczenica oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Moszczenicy zapraszają młodych miłośników gry w szachy na III Mikołajkowy Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Moszczenica.Turniej rozgrywany będzie dwóch kategoriach: klasy I-IV (i młodsi) oraz klasy V-VIII. Turniej zostanie rozegrany na dystansie siedmiu rund. Tempo gry 10 min. dla uczestnika. Prawo startu w turnieju mają uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Moszczenica oraz zaproszeni goście.Zgłoszenia uczestnictwa w turnieju należy składać drogą elektroniczną na adres sekretariat@gokis.moszczenica.eu do dn. 06.12.2022 r. na karcie zgłoszenia. Wzór karty zgłoszenia do pobrania poniżej ze strony www.

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka