CHSM

13.06.2022

Chrześcijańskie Spotkania Młodych Moszczenica 2022

Zapraszamy na kolejną edycję Chrześcijańskich Spotkań Młodych Moszczenica 2022, które w tym roku odbędą się 16 czerwca 2022 roku.


Ze sceny amfiteatru gminnego w Moszczenicy usłyszymy m.in. Zespół bł. Wincentego Matuszewskiego, Scholę Hosanna a gwiazdą tegorocznych Spotkań będzie zespół EXODUS 15


Dodatkowo organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji m.in.: pokaz zapasów, przeciąganie liny, malowanie muralu czy kuchnia polowa.


Podczas trwania wydarzenia będą zbierane dary dla potrzebujących uchodźców z Ukrainy. Potrzebne są głównie: żywność z długim terminem przydatności do spożycia, kosmetyki i chemii gospodarczej.


Początek Spotkań o godz. 18:30.


Patronat nad Spotkaniami objęli:

- Metropolita Łódzki - ks. biskup Grzegorz Ryś;

- Starosta Powiatu Piotrkowskiego - Piotr Wojtysiak;

- Wójt Gminy Moszczenica - Marceli Piekarek.wk

Aktualności

Wakacje 2022

29.08.2022

Wakacje z GOKiS-em 2022

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu im. Jana Justyny w Moszczenicy, jak co roku, przygotował wiele atrakcji w okresie wakacyjnym, w których każde dziecko mogło znaleźć dla siebie coś interesującego. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się wycieczki autokarowe do ciekawych miejsc.W tym roku, w ramach programu pn. „Wakacje z GOKiS 2022 – bez używek i nałogów”, odwiedziliśmy Park Geonatura w Kielcach, gdzie doświadczyliśmy lekcji z geologii i geografii oraz odbyły się warsztaty tematyczne. Odwiedziliśmy Giganty Mocy w Bełchatowie gdzie dowiedzieliśmy się skąd i jak wytwarza się prąd. W miejscowości Tum zwiedziliśmy jedno z lepiej odtworzonych starodawnych, bo aż z VIII wieku, grodzisk. Zwiedziliśmy również łódzkie zoo z nowo otwartym Orientarium i kręgielnie w Tomaszowie Maz.Wśród wycieczek nie zabrakło też wyjazdów sportowych. Na rozpoczęcie wakacji odbył się rajd rowerowy do Osady Leśnej w Kole. Były wyjazdy na basen do aquaparku oraz na tor saneczkowy na Górę Kamieńsk.W tym roku z wakacyjnych wyjazdów z GOKiS-em skorzystało blisko 450 dzieci. Kilkukrotnie musieliśmy domawiać kolejny autobus, tylu było chętnych na nasze wyjazdy!  Dodatkowo na finał naszych wspólnych wakacji, kiedy to wspólnie z Pizzeria ROCCO z Moszczenicy piekliśmy pizzę przyszło około 80 dzieciaków.Dyrekcja Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu składa podziękowania członkom Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy w Moszczenicy, za dofinansowanie letnich atrakcji dla dzieci oraz dla naszych wolontariuszy – opiekunów za zaangażowanie i nieodpłatną pomoc przy realizacji naszego projektu.  

Czytaj więcej...
Spływ kajakowy

05.08.2022

Spływ kajakowy GOKiSem!!

Spływaj z GOKiS-emGminny Ośrodek Kultury i Sportu w Moszczenicy zaprasza na spływ kajakowy, który odbędzie się w sobotę 27 sierpnia. Spływać będziemy jedną z najpiękniejszych rzek w naszym regionie – rzeką Pilica. Płynąć będziemy na trasie Biała – Barkowice (Przystań Fala) – około 19 km.Koszt spływu, na który składa się transport, wypożyczenie kajaku, opieka ratownika, ubezpieczenie oraz zimne napoje i kiełbaska z ogniska, to 75 zł.Zapisy na spływ do 19 sierpnia w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury i Sport w Moszczenicy ul. 100-lecia Odzyskania Niepodległości 2 lub pod nr tel. 44 616 94 54.wk

Czytaj więcej...
Mistrzostwa Tenis Stołowy

03.08.2022

Otwarte Mistrzostwa Powiatu Piotrkowskiego w tenisie stołowym

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Moszczenicy zaprasza na Otwarte Mistrzostwa Powiatu Piotrkowskiego o Puchar Starosty w Tenisie Stołowym.Mistrzostwa odbędą się w Gminno - Szkolnej Hali Sportowej w Moszczenicy ul. Spacerowa 15 w dniu 27. sierpnia 2022r. Mistrzostwa odbywać się będą w trzech kategoriach:1. Kategoria "Młodzik/Młodziczka" - rocznik: do 2010 (do 12 lat);2. Kategoria "Kadet/Kadetka" - rocznik: 2009-2008 (13 - 14 lat);3. Kategoria "Junior/Juniorka" - rocznik: 2007 - 2004 (15 - 18 lat).Uwaga ilość graczy ograniczona!!!Początek zawodów o godz. 09:30.Zgłoszenia do zawodów przyjmowane są do 14. sierpnia na adres email: jarek.nitek@gmail.com lub/i andrzejnitek@poczta.onet.pl. Poniżej ze strony można pobrać Kartę zgłoszenia i Regulamin Mistrzostw. Mistrzostwa odbywają się pod patronatem Starosty Piotrkowskiego Piotra Wojtysiaka i Wójta Gminy Moszczenica Marcelego Piekarka.wk

Czytaj więcej...
Kapela Ludowa Tkacze

01.08.2022

Sukces Kapeli Ludowej Tkacze

Kapela Ludowa Tkacze reprezentowała gminę Moszczenica na II Przeglądzie Zespołów Ludowych i Kapel z województwa łódzkiego, który odbył się w Niesułkowie (gm. Stryków).W silnie i licznie obsadzonym przeglądzie nasza kapela zajęła 2 miejsce w kategorii „Zespół”.Warto wspomnieć, że Kapela Ludowa Tkacze w nowym składzie działa praktycznie od stycznia 2022 roku. Zachęcamy wszystkich miłośników kultury ludowej oraz muzyki do wstępowania w szeregi kapeli. Próby odbywają się w każdy wtorek o godz. 18:00. W dalszym ciągu szukamy śpiewaków i muzyków np. klarnecistów. Zapewniamy, że Kapelę będzie można usłyszeć też na dożynkach gminnych, które odbędą się w niedzielę 04 września.

Czytaj więcej...
Spotkanie

18.07.2022

Zapraszamy na spotkanie konsultacyjne

Zapraszamy na spotkanie konsultacyjne dla mieszkańców obszaru Stowarzyszenia LGD BUD-UJ RAZEM, które odbędzie się we wtorek 26 lipca 2022r. w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Moszczenicy ul. 100-lecia Odzyskania Niepodległości 2. Początek spotkania o godz. 16:00Szczegóły na plakacie...Zapraszamy!!!

Czytaj więcej...
Rajd rowerowy

06.07.2022

Rajd rowerowy

Mimo wysokiej temperatury, wręcz upału, daliśmy radę!!!Blisko 40 dzieci i rodziców pojechało na rajd rowerowy z GOKiS-em do Osady Leśnej w Kole. Na miejscu czekał na nas leśnik - Paweł Kowalski, który oprowadził nas po osadzie i opowiedział, czym tu się zajmują i jakie obecnie zwierzęta mieszkają w osadzie. Na zakończenie pobytu w Kole zjedliśmy pyszne kiełbaski ufundowane przez Panią Małgosię Domańską. Dziękujemy funkcjonariuszom z KM Policji z Piotrkowa Tryb. za przeszkolenie nas z bezpiecznego poruszania się rowerem po drodze. Dziękujemy również opiekunom wycieczki Państwu Celinie i Markowi Galia za opracowanie trasy rajdu, dzięki czemu jechaliśmy głównie w cieniu przez las.Dziękujemy również MDP OSP Moszczenica i druhnie Karolinie Loksztat, którzy wyszli z inicjatywą zorganizowania rajdu. Do zobaczenia na kolejnych wycieczkach…  

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka