Strażackie 998

21.04.2023

Strażackie 9,98 Bieg & Rower

Strażackie 9,98 Bieg&Rower to sportowe wydarzenie dla wszystkich miłośników biegania, jazdy na rowerze oraz nordic walking. Jej szóstą edycję zaplanowano na 1 maja. Celem Strażackie 9,98 Bieg&Rower jest popularyzacja aktywnego wypoczynku, umacnianie dobrego wizerunku Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Lasów Państwowych.

Spotkamy się, pobiegniemy, pojedziemy i POMOŻEMY Maćkowi, który 9,98 pokonał już kilka razy! Teraz potrzebuje naszej pomocy! W miejscu rozgrywania zawodów prowadzona będzie zbiórka środków pieniężnych na rzecz Macieja Candra, mieszkańca m. Gazomia Stara w gm. Moszczenica. Maciek jest wielokrotnym uczestnikiem poprzednich edycji 9,98, a jego żona Kasia - 4 krotnie wygrywała bieg 998 w kategorii kobiet! w tym roku też pobiegnie.

Patronat nad wydarzeniem objęli: Starosta Powiatu Piotrkowskiego oraz Wójt Gminy Moszczenica


STRAŻACKIE 9,98 KM BIEG & ROWER już w 01.05.2023 r. poniżej kilka wskazówek.

1. Przyjedźcie do nas najpóźniej 10:30 (Wskazówki dojazdu poniżej).
 • potwierdź swoją obecność w biurze zawodów (jedna osoba może potwierdzić obecność całej swojej rodziny, nie będziemy wymagać podpisów)
 • pamiętaj, że nie pobieramy opłaty startowej, ale PROSIMY O WSPARCIE DLA MAĆKA CANDRA, w wyznaczonym miejscu będzie puszka, do której zbierane będą pieniądze. Na prowadzoną zbiórkę otrzymaliśmy wymagane pozwolenia. O Maćku więcej na stronie https://www.fundacjaavalon.pl/nasi_beneficjenci/maciej_cander_16708/

2. Las ma ograniczoną możliwość jeśli chodzi o liczbę samochodów, dlatego:
 • jeśli to możliwe przyjedź rowerem
 • jeśli masz miejsce w samochodzie, a wiesz, że jedzie Twój kolega/koleżanka - zaproponuj mu/jej wspólny przyjazd (ograniczymy w ten sposób liczbę samochodów)
  • podczas parkowania stosuj się do wskazówek organizatorów, tj. strażaków, leśników, harcerzy.
  3. Jeśli po wysiłku chcesz coś przekąsić, zabierz ze sobą to co lubisz. W pobliżu startu/mety będzie paliło się niewielkie ognisko. Będą kijki do upieczenia kiełbasek, kiełbaskę i pieczywo przywieź ze sobą - takie jakie lubisz. Na mecie każdy otrzyma wodę mineralną (min. 0,5 l/osobę). Natomiast dla wszystkich uczestników Strażackiego 9,98 panie z KGW Korale z Moszczenicy przygotują pyszną i pożywną zupę.
  .
  4. Start, meta i biuro zawodów są w tej samej lokalizacji 51°27'18.0"N 19°43'42.2"E https://goo.gl/maps/jcZEa99RrzVQnN7o6 (ta sama co w 4 poprzednich edycjach).  Strażackie 998

  Strażackie 998

  Pozostałe pliki

  Regulamin Strażackie 9,98 Bieg&Rower Pobierz Rozmiar: 144,2 KB Liczba pobrań: 0

  Aktualności

  Gala Kobiet Wyjątkowych

  05.03.2024

  Gala Kobiet Wyjątkowych

  To będzie już czwarta uroczysta gala organizowana przez samorząd Powiatu Piotrkowskiego dla wyjątkowych kobiet Ziemi Piotrkowskiej. W najbliższą niedzielę w hali sportowej w Moszczenicy  wyróżnione zostaną te panie, które w swoich aktywnych działaniach promują wśród mieszkańców kulturę, sport czy przedsiębiorczość. Dla laureatek oraz wszystkich uczestników wydarzenia wystąpią Siostry Kafar, a gwiazdą wieczoru będzie Mateusz Mijal oraz siostry Kafar.Początek wyjątkowej gali o godz. 17:00.

  Czytaj więcej...
  Dzień Kobiet z GOKiS

  16.02.2024

  Dzień Kobiet z GOKiS

  Wyjątkowo bo, w czwartek, 07 marca 2024 r. zapraszamy na koncert z okazji Dnia Kobiet.W tym roku niespodzianka!!! Specjalnie dla naszych Pań przyjadą do nas aktorzy z Teatru w Sam Raz.Na deskach moszczenickiego Domu Kultury wystawiona będzie spektakl komediowy pt. "Biuro (nie)matrymonialne"."Biuro (nie)matrymonialne":Akcja dzieje się w tytułowym biurze matrymonialnym, w którym trzy różne pod względem osobowości i charakteru kobiety oczekują błyskawicznego spełnienia marzeń o partnerze idealnym. Do biura trafia również Kuba z zamiarem odnalezienia swojej drugiej połówki. Właściciel biura jest jego starym, dobrym przyjacielem. Spieszy więc z pomocą i spośród  trzech wyjątkowych kandydatek, wskazuje tę    ”jedyną”. Finalnie, gdy dochodzi do spotkania okazuje się, że wybranką jest była żona Kuby.Początek przedstawiania o godz. 17:00 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Moszczenicy. Zapraszamy na ponad godzinne spotkanie z humorem, które na bardzo długo pozostaje w państwa pamięci.wk

  Czytaj więcej...
  teatr

  16.02.2024

  Wyjazd do teatru

  Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Moszczenicy zaprasza na wyjazd do Teatru Powszechnego w Łodzi na sztukę komediową pt. „Na całe życie”. Warto dodać, że reżyserem tego przedstawienia jest Wojciech Malajkat.Spektakl opowiada historię czterech małżeństw, które dowiadują się, że ich śluby są nieważne, albowiem udzielił ich człowiek jedynie udający księdza. Mają jednak okazję po raz kolejny stanąć przed ołtarzem i odnowić, teraz z pełną mocą, swoje przysięgi. Sytuacja staje się więc szansą do przyjrzenia się swoim związkom. Czy na pewno decyzja o ślubie była słuszna? Czy to z nią/nim chcą spędzić resztę życia? Czy małżeństwo okazało się gwarantem szczęścia i spełnieniem oczekiwań?Wyjazd zaplanowano 14 marca 2024 r.Zapisy w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Moszczenicy do 01 marca.Koszt wyjazdu 90 zł. Ilość miejsc ograniczona.wk

  Czytaj więcej...
  Ferie 2024

  12.02.2024

  Ferie z GOKiS-em 2024 - fotorelacja

  Wzorem lat ubiegłych Gminny Ośrodek Kultury i Sportu im. Jana Justyny w Moszczenicy zaproponował najmłodszym mieszkańcom gminy Moszczenica ciekawe, aktywne, interesujące i bezpieczne spędzenie wolnego czasu. Były wycieczki, gdzie poprzez warsztaty uczyliśmy się nowych rzeczy, chociażby na warsztaty wypieku chleba i ciastek.W tym roku duży nacisk postawiliśmy też na rozwój kultury fizycznej. Byliśmy w łódzkim parku trampolin czy tomaszowskiej kręgielni. Korzystaliśmy z wielu wodnych atrakcji wodnych na basenie Fala w Łodzi: baseny, zjeżdżalnie, kurtyny wodne itp. Nie zapomnieliśmy też i o kulturze. Byliśmy w kinie na filmie animowanym „Wyfrunięci” oraz na przedstawieniu teatralnym pt. „Legenda o Szewczyku Dratewce”. Bardzo cenne i pouczające było spotkanie z policjantami z KM Policji w Piotrkowie Tryb. oraz ratowników wodnych z WOPR z Piotrkowa Tryb. Policjanci zapoznali nas z podstawami daktyloskopii, charakterem pracy policjanta, z bliska obejrzeliśmy motocykl i samochód policyjny oraz poznaliśmy psa tropiącego Brono, który też jest piotrkowskim policjantem. Natomiast ratownicy wodni z WOPR opowiedzieli nam jak zachowywać się na zamarzniętych akwenach wodnych.Tradycyjnie na finał wspólnie z Pizzerią ROCCO z Moszczenicy zorganizowaliśmy dzień pizzy w GOKiS. Każdy mógł własnoręcznie zrobić swoją pizzę i oczywiście zjeść ją na miejscu. Na deser pszczelarze z Rejonowego Koła Pszczelarskiego z Moszczenicy poczęstowali nas prawdziwym, naturalnym miodem. Opowiedzieli nam oni również o roli pszczoły w ekosystemie i jak powstaje miód i produkty miodopochodne. Tego dnia też było wiele innych atrakcji m.in. planszówki, gry karciane, malowanki oraz były symulatory samochodowe. Byli z nami po raz pierwszy panowie z SIM Stacja – symulatory wyścigowe. Każdy mógł poczuć się jak Robert Kubica i przejechać się po wirtualnym torze Formuły 1. Nie zapomnieliśmy też i o sympatykach szachów. W ostatnim dniu ferii dla miłośników tej pięknej gry był turniej szachowy a dla wszystkich jego uczestników czekały nagrody.Z zimowych atrakcji, jakie przygotował w tym roku Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Moszczenicy skorzystało blisko 500 dzieci!!!Dziękujemy za zaufanie i wspólne spędzenie tego wspaniałego czasu.Dziękujemy również pani Elżbiecie Góra i Anie Jaros za bezinteresowną pomoc w opiece nad dziećmi.Dziękujemy również Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za dofinasowanie zimowego wypoczynku z GOKiS-em.  

  Czytaj więcej...
  Koncert karnawałowy

  02.02.2024

  Koncert karnawałowy

  Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert pt. „Powróćmy jak za dawnych lat” na finał karnawału. Podczas koncertu usłyszą Państwo obdarzoną wspaniałym i wyjątkowym głosem, mieszkankę naszej gminy – Lidię Smuga. Towarzyszyć jej będzie znany i lubiany band jazzowy – Standard Jazzy. Usłyszymy utwory z lat 20 i 30-tych ubiegłego wieku, ale i też bardziej współczesne, w tym muzykę i piosenkę filmową w swingowo – jazzowych rytmach.Koncert odbędzie się w najbliższą sobotę 10 lutego o godz. 17: 00 w sali widowiskowej Domu Kultury w Moszczenicy.Organizatorzy przewidzieli konkursy z nagrodami dla publiczności. Mile widziane stroje karnawałowe z lat 20 i 30-tych.Serdecznie zapraszamy – wstęp wolny. wk

  Czytaj więcej...
  Spotkanie autorskie

  02.02.2024

  Spotkanie autorskie

  SERDECZNIE ZAPRASZAM NA SPOTKANIE AUTORSKIE DO Gminny Ośrodek Kultury im. Jana Justyny w Moszczenicy ul. 100-lecia Odzyskania Niepodległości 2, 04 lutego 2024 r.(niedziela) o godz. 17.00. Będzie można porozmawiać z autorami i zakupić I i II cz. powieści " W blasku utraconego świata" autorstwa Jarosława Śmiechowicza i Andrzeja Nitka .Zapraszam!!

  Czytaj więcej...

  Wyszukiwarka